21
.
09
.
2023
Lokalt
Nationalt

Kontingent på abonnement

I AKBU gør vi hvad vi kan, så det er så nemt som muligt at melde sig ind og være medlem i en af vores foreninger. Derfor har vi besluttet at introducere en ny måde at opkræve medlemskontingentet, som de fleste af os dog kender rigtig godt.

Kontingent på abonnement

I AKBU gør vi hvad vi kan, så det er så nemt som muligt at melde sig ind og være medlem i en af vores foreninger. Derfor har vi besluttet at introducere en ny måde at opkræve medlemskontingentet, som de fleste af os dog kender rigtig godt.

Fremover vil det være muligt at tegne en fast kontingentbetaling, der automatisk bliver gentegnet og opkrævet hvert år, ligesom vi kender det fra abonnementer.

Prisen er den samme, og du kan til enhver tid melde dig fra, hvis du eksempelvis flytter eller bare ikke længere ønsker at være betalende medlem. Du kan dog ikke få allerede betalte kontingenter tilbage.

For at tegne dette kontingent skal du gå ind på www.akbu.dk/bliv-medlem og udfylde formularen. Herefter behøver du ikke foretage dig yderligere.

Når du har betalt dit kontingent, betragter vi dig som medlem af din lokale forening i {{member_lokalafdeling}} og af vores landsforening AKBU - Apostolsk Kirkes Børn og Unge. 

Vidste du,  

  • at du med dit medlemskab kan opnå gode rabatter på flere af sommerens lejre og på SommerCamp. 
  • at vi på baggrund af dit medlemskab kan søge mere end 1.000 kr. fra DUF, kommunen m.fl., så der kan laves endnu flere og federe aktiviteter for dig. 
  • at dit medlemskab udløser tilskud helt op til og med dit 29. år.

Nyheder

Relateret nyheder

Se alle nyheder
Juniorlejren
16.5.2024

Juniorlejren

Ingen sommer uden J-lejren på Kongelejren, Sjælladn

Generalforsamlinng 2024
16.5.2024

Generalforsamlinng 2024

Velkommen til AKBUs generalforsamling tirsdag d. 21. maj kl 17-19 på AKBUs kontor i Kolding.

Kontingent på abonnement
21.9.2023

Kontingent på abonnement

I AKBU gør vi hvad vi kan, så det er så nemt som muligt at melde sig ind og være medlem i en af vores foreninger. Derfor har vi besluttet at introducere en ny måde at opkræve medlemskontingentet, som de fleste af os dog kender rigtig godt.